Spec. pasiūlymai
Nėra
Reklama
#
#
#
Facebook

Pavojai !

Tailandas tikrai saugi šalis. Čia niekas tavęs neužpuls, neapiplėš, tačiau pasitaiko sukčiavimo atvejų (angl. "scam"), kurie tikrai gali sugadinti puikią atostogų nuotaiką. Pateiksiu keletą pagrindinių atveju, kur įkliūna turistai:

1. Kišenvagiai. Kaip ir bet kurioje šalyje jų yra, buvo ir bus. Tad budrumo nederėtų niekur prarasti, ypač masinėse susibūrimo vietose. Saugokite vertingus daiktus - pasą, piniginę ir pan.

2. Vagystės viešbučiuose. Nors ir retai, bet gali pasitaikyti.  Todėl vertingus daiktus laikykite seifuose registratūroje ar kambaryje. Svečių namuose gali būti saugojimo  spinta, bet reikia  turėti savo spynelę kuo ją užrakinti.

3. "Tuk Tuk už 20  batų". Nors Tailandas ir labai pigi šalis, bet tikrai joks Tuk Tuk'as Jūsų neveš tiesiogiai kur paprašysite už tokią kainą. Vairuotojas Jus būtinai veš pas savo draugus į  parduotuves, kur kiekvienoje turėsite praleisti bent po 20 min. Vargu ar ką pirksite, nes ten kainos 3-5 kartus padidintos.  Tokiu būdu jie renka kuro čekius ir išsikeičia juos į nemokamą kurą. Išvaistysite keletą  valandų veltui. Tad prieš  važiuodami pasakykite "no shopping", pamatysite, kaip kainos nuo 20 batų šoktels iki 80batų ir daugiau.

4. Ping-pong šou. Visi šie pasirodymai yra mokami. Jei kas siūlys Jums nemokamai užsukti,  pažiūrėti ar tiesiog išgerti alaus -  žinokite, kad vėliau už tai susimokėsite su kaupu. Paprastai įėjimas į šou kainuoja apie 200-300 batų  asmeniui (18-25 Lt). Tuo tarpu užėjus "nemokamai" prieš  išeinant  teks pakloti 2000 batų (~180 Lt) ir daugiau.

5. Vandens motociklai. Ypač didelių nemalonumų galite sulaukti pakliuvę į šių sukčių pinkles. Paprastai labai draugiškas vaikinas pasiūlo paplaukioti vandens motociklu,  nesunkiai nusiderėsite iki kokių 400 batų (~35 Lt) už 30min. nuomos. Puiki pramoga, kuri labai nemaloniai gali baigtis grįžus į krantą. Buvęs draugiškas vaikinas apkaltins Jus  neva subraižius jo  motociklą ir pareikalaus atlyginti nuostolius. O  jie gali siekti ir 5000 batų (~450 Lt), ir 20 000 batų (1800 Lt).  Praktiškai vienintelė išeitis bandyti derėtis. Policija niekuo nepadės, nes jie negali patikrinti ar įbrėžimai  buvo  anksčiau,  ar dabar Jūsų "padaryti". Bėgti ir reikėtų gerai pamąsčius, nes jie būna  pasiruošę, netoliese tyko ginkluoti jo draugai.

6. Motorolerių nuoma. Situacija analogiška vandens motociklo nuomos atveju. Žinoma, išpirka greičiausiai bus mažesnė. Bet vargu ar tai paguos.

Kaip išvengti tokių atvejų?
- nuomokitės iš tų vietų, kur turi didesnį priemonių pasirinkimą, didesnis žmonių judėjimas;
- prieš pildydami dokumentus gerai visko išsiklausinėkite, kokia tvarka įvykus avarijai atlyginami nuostoliai,  ar turi draudimą (jei taip - būtinai tegul parodo, nes dažnai meluoja);
- pildykite klaidingus duomenis, nerašykite savo viešbučio pavadinimo ar bent pakeiskite kambario numerį, aišku neįkliūkite;
- jokiu būdu nepalikinėkite savo dokumentų kaip užstato, ypač paso!!! Jei reikės - palikite tik kopiją;
- gerai apžiūrėkite motociklą, nufotografuokite, surašykite visus pastebėtus defektus, įbrėžimus, išbandykite.

Svarbiausia žinokite, kad perdėtas draugiškumas ar greit nuleista kaina vėliau  atsirūgs kitu galu.