Spec. pasiūlymai
Nėra
Reklama
#
#
#
Facebook

Tailando kontrastai

Tailandas yra toks įvairus ir pilnas kontrastų, kad tik atvykę keliautojai pirmomis dienomis jaučiasi priblokšti įvairovės ir patiria visą emocijų spektrą. Čia visiškai greta vienas kito galima pamatyti didingus dangoraižius ir žvejų trobeles. Šventyklų kompleksus ir "raudonųjų žibintų skersgatvius". Prabangius restoranus ir vežimėlius su skrudintais vabzdžiais.

Visuose didžiuosiuose Tailando miestuose yra daugybė šiuolaikiškų prekybos centrų, kuriuose galima rasti visa tai, kas pasaulyje yra naujausia, ir visai nebrangiai. Miestai pilni šurmulio, žėrintys, su daugiaaukščiais keliais, apraizgančiais šiuolaikinius pastatus ir dangoraižius. Gatvėmis zuja įvairiaspalviai taksi, ypatingu greičiu praskrieja metro, o čia pat galima pastebėti į ilgesnes ar trumpesnes keliones vykstančius aprūdijusius autobusus be langų. Bet kuriame mieste, bet kurioje gatvėje vaikštinėja daugybės šunų ir kačių. Jie miega čia pat, dulkėse šalia kelio. Neretai pakelėse galima pamatyti besimėtančią nežinia kieno avalynę, dažniausiai – šlepetes. Važinėdami motoroleriais ar motociklais tajai neretai jas pameta. Beje, Tailando gatvėse beveik nebūna šaligatvių. Labai nedaug kas vaikšto pėsčiomis. Jei vietiniai gyventojai pamatys turistus kur nors pėsčiomis einančius, o ne važiuojančius, arba patys pasiūlys pavežėti, arba parodys, kur galima rasti taksi. Vaikščiojimas savo malonumui tajams nesuprantamas reiškinys.

Tailando sostinėje Bankoke yra aukščiausias visoje Pietryčių Azijoje viešbutis Baiyoke Sky Hotel. 85 aukštuose išsidėstę automobilių stovėjimo aikštelės, svečių kambariai, restoranai, observatorija, apžvalgos aikštelė. Pastatas pribloškia savo dydžiu ir prabanga. Jis yra vienas iš aukščiausių pastatų pasaulyje. Išties, Bankoko centras primena viską kartu - ir Aziją, ir Europą, ir net... Veneciją, nes viena miesto dalis pastatyta ant vandens. 19 amžiuje mieste buvo išvedžiota kanalų sistema, kurių krantuose kuklias nedideles trobeles pasistatė nepasiturintys miesto gyventojai. Upė jiems pragyvenimo šaltinis, pagrindinė maitintoja, o taip pat ir transporto arterija, kuria kursuoja upių tramvajai, zuja medinės motorinės valtys.

Ši šalis yra nepaprastai dvasinga. 95% šalies gyventojų išpažįsta budizmą. Religija - tai kasdieninė jų atrama. Rytais gatvėmis vaikšto vienuoliai, rinkdami sau maistą, kurį žmonės duoda kaip išmaldą. Kiekvienas šios šalies vyras, taip pat ir karalius, turi bent metus pragyventi vienuolyne, maitindamasis tuo, ką paaukoja žmonės. Taip išmokstama atsisakyti didybės ir tuštybės, auklėjama atjauta. Pagarbą Budai čia galima pamatyti kiekviename žingsnyje - prie kiekvieno namo stovi nedidutės šventyklos dvasioms, saugančioms būstą. Jos kas rytą puošiamos gėlėmis, prie jų dedamas maistas, smilkomi smilkalai. Bankoke yra viena švenčiausių Tailando vietų - Wat Phra Kaeo šventykla, kurioje yra žymioji Smaragdinio Budos statula, pagaminta iš vientiso nefrito luito. Wat Pho – seniausia Bankoko šventykla, įkurta dar XVII a., taigi senesnė netgi už patį miestą, ir joje esanti 46 m ilgio gulinčio Budos statula...

Ir čia pat greta su vienuoliais vaikšto iššaukiančiai pasidabinę transseksualai, kurių Tailando miestuose galima pamatyti nepaprastai daug. Nusileidus saulei, miestai tampa tikromis linksmybių imperijomis. Kavinės, barai, diskotekos, restoranai, kabaretai, kuriuose vyksta įvairiausi pasirodymai, kartais pribloškiantys savo atviru seksualumu. Šiuo požiūriu išsiskiria Pataja, kartais vadinama Ištvirkavimo sostine.

Visai netoli nuo šurmuliuojančių miestų yra daugybė laukinių, žmogaus rankos nepaliestų kampelių, krištolinio vandens, ramių balto smėlio paplūdimių. Didžiausioje Tailande - Puketo saloje, išvystyta turizmo industrija, poilsis patogus, galima plėsti akiratį nacionaliniame muziejuje, apžiūrėti Wat Chalong šventyklą. O Samujo salą, kuri dar vadinama „Meilės sala“, paprastai renkasi tie, kurie ieško ramaus poilsio ir gamtos apsupties. Čia galima aplankyti didžiausią pasaulyje kokosų plantaciją, drugelių sodą, pamatyti ir pailsėti tradiciniuose tajų namukuose, pastatytuose ant polių siekiant apsisaugoti nuo gyvačių ir termitų.

Čia visada vasara – Tailandas, kaip ir Šri Lanka, Filipinai, Malaizija, yra arti pusiaujo. Kada beišeitumėte į gatvę, jus pasitiks varginantis drėgnas karštis. Drėgmės ore yra tiek, kad kuprinėje ar lagamine sukrauti rūbai gali pradėti pūti! Neretai jie pasidengia pelėsiu, kurio nebeįmanoma išnaikinti, ir rūbus tenka išmesti. Tailando kontrastus galima patirti net ir savo oda! Išėję į gatvę, važiuodami tuk-tuku, sukaisite ir apsipilsite prakaitu. Tačiau traukiniuose ar autobusuose galite... sušalti! Oro kondicionieriai dirba visu pajėgumu, sudarydami tokį kontrastą gatvės karščiui, kad net su švarkeliu ar megztiniu gali nepavykti sušilti.

Tailando kontrastai - ne tik reginiuose, ne tik potyriuose. Patys šalies gyventojai labai įvairūs. Vieni itin dvasingi, kiti uždirba iš žmonių nuodėmių, vieni gyvena prabangoje, kiti skurde, net nebandydami susikurti kokio nors jaukumo ar komforto. Jie gyvena paprastutėse medinėse lūšnelėse, nesukdami galvos dėl šildymo (juk čia visuomet vasara!). O maisto visada galima prasimanyti iš upės ar nusiskinti vaisių, kurie auga tiesiog virš galvos. Gal dėl to tajų gyvenime tiek nedaug vakarietiško bruzdesio, nerimo ir kovos dėl būvio. Gal dėl to Tailandas sužavi visus, jį aplankiusius.