Spec. pasiūlymai
Nėra
Reklama
#
#
#
Facebook

Apie šalį

Tailando Karalystė  – valstybė pietryčių Azijoje. Ribojasi su Laosu ir Kambodža rytuose, Tailando įlanka ir Malaizija pietuose, Andamanų jūra ir Mianmaru vakaruose.

Keletas faktų
Valstybinė kalba - Tajų
Sostinė - Bankokas
Plotas - 514 000 km²
Gyventojų skaičius - 64 milijonai
Valiuta -  batas (THB), 1 batas ~0,09 Lt
Laiko juosta - UTC +7 (prie Lietuvos laiko reikėtų pridėti 5 val.)
Šalies telefono kodas  - 66
Didžiausias atstumas - 1860 km


Politinė sistema
Tailandas – konstitucinė monarchija, valdžią šalyje dalijasi Karalius, dviejų rūmų Parlamentas ir Nacionalinis susirinkimas. Karališkoji šeima ypač gerbiama, todėl venkite bet kokios kritikos jos atžvilgiu.

Geografija
Tailande vyrauja skirtingas klimatas. Derlius nuimamas kelis kartus per metus, o turizmo sezonas tęsiasi ištisus metus. Dešimtadalį teritorijos užima tropiniai miškai. Skirstomas į 5 regionus:
Šiaurės, Šiaurės-Rytų, Centrinis, Rytų pakrantė ir Pietų.


Ekonomika
Tailando ekonomikos didžiausią dalį sudaro žemės ūkis. Daugiausia auginama ryžių. Nemažą  pajamų dalį sudaro žvejyba.


Demografija
Etninė sudėtis: 75% tajai, 14% kinai, 3% malajai, 8% kiti. Religija - 95% išpažįsta budizmą, likę - musulmonai, krikščionys ir kiti. Raštingumas - 92%. Vidutinė gyvenimo trukmė - 73 metai.


Kultūra
Tailando architektūroje jaučiama indiškosios ir kiniškosios archtektūros įtaka. Vienas ryškiausių tailandietiškos architektūros pavyzdžių - šventyklų kompleksas ir karališkieji rūmai Bankoke. Šventyklų komplekso, kuriame yra įvairios paskirties pastatų, sienos dekoruotos indų epo (Ramakian) scenomis, vaizduojama daug mitologinių gyvūnų. Daug naudojama medinių architektūrinių ir dekoratyvinių elementų. Komplekse gausu mitinių gyvūnų skulptūrų, kurios tikima turinčios antgamtinių jėgų.
Ceriamonialinė ir religinė muzika - svarbi tailandiečių kultūros dalis. Tradiciniame orkestre naudojami gongai, varpeliai.
Reikšmingą vietą užima tradiciniai rankdarbiai iš įvairių brangiųjų metalų, medžio, keramikos. 

 

Tailando žemėlapis