Spec. pasiūlymai
Nėra
Reklama
#
#
#
Facebook

Trečioji lytis

Kalbant apie Tailandą, neįmanoma nepaliesti transvestitų temos. Kiekvienas keliautojas pastebi, kad jų ten labai daug.

Kavinėje prie jūsų prieina miela padavėja, puikia anglų kalba priima užsakymą ir nueina, palikusi jus dvejonėse – ar tai buvo JI ar JIS? Gėjai ir tansvestitai dirba visur: viešbučiuose, parduotuvėse baruose, ne tik neslėpdami, bet ir pabrėžtinai demonstruodami savo seksualinę orientaciją. Ypač tai pasakytina apie transvestitus. Dažnai sakoma, kad Tailande, o ypač Patajoje pats didžiausias pasaulyje transvestitų ir transeksualų skaičius, tenkantis tūkstančiui gyventojų. Kiti gi tvirtina, kad Tailande transvestitų procentas nėra didesnis, nei daugelyje Europos šalių, tiesiog jų ypatingai daug dirba turistų aptarnavimo sferoje. Vietinių žmonių požiūris į transvestitus labai liberalus ir net abejingas. O egzotines keliones pasirinkusiems turistams tai dar viena atrakcija, kurią norisi pažinti iš arčiau.

Tailande tiek transvestitus, tiek transseksualus vadina "katois" arba "Lady Boy".  Tajai sako, kad egzistuoja trys lytys: vyrai, moterys ir „katois“. Iš tikrųjų, tarp transvestitų ir transseksualų yra esminis skirtumas. Transvestitas - žmogus, persirengęs priešingos lyties rūbais, o transseksualas - tas, kuris keičia savo lytį hormonais ir plastinėmis operacijomis. Kodėl jie tai daro? Kaip ir visame pasaulyje tarp jų yra tokių, kurie nuo pat vaikystės jaučiasi gimę „ne savo kūne“ ir ryžtasi lyties keitimui dėl juos slegiančio nepakeliamo psichologinio diskomforto. Tačiau neretai tajų vaikinas pasirenka tapti moterimis, nes taip mato geresnes galimybes užsidirbti arba sekdami „mada“.

Kad vyras virstų moterimi, jam tenka suvartoti milžinišką moteriškų hormonų kiekį. Tailande šie preparatai parduodami laisvai. Per metus hormonams tenka išleisti 500-1000 JAV dolerių. Jau po pusmečio hormonų vartojimo pradeda keistis išvaizda - nustoja augti barzda, atsiranda užuominų į krūtinę.

Sekantis žingsnis - plastinės operacijos. Tailande plastinė chirurgija labai išvystyta, yra gana aukšto lygio, tačiau pigesnė nei Europoje. Pavyzdžiui krūtų padidinimas kainuoja 600-1500 JAV dolerių. Vis dėlto Tailando gyventojams tai nemaži pinigai, o be to norint pakeisti lytį vienos operacijos neužtenka, todėl gana daug "katojų" visą gyvenimą taip ir lieka pusiau vyrais. Kai kuriems pavyksta rasti turtingus gerbėjus užsieniečius, kurie sutinka mokėti už operacijas. Kiti gi specialiai išsaugo savo vyriškumo „atributus“, planuodami po dešimtmečio pabuvimo moterimis vėl gyventi kaip vyrai.

Patys „Lady boy“ kalba, kad svarbiau už rūbus ir operacijas yra elgesys - būtina elgtis kaip damai. Reikia pripažinti, kad neretai transvestitai atrodo kur kas gražiau už azijietes merginas - savo išvaizdai, makijažui, aprangai jie skiria žymiai daugiau laiko ir pinigų. Tiesą sakant, išvaizdos tobulinimui skiriami beveik visi jų uždirbami pinigai, taupant kiek įmanoma ir neįmanoma. Hormonų vartojimas, operacijos, atliekamos neretai taupant narkozės sąskaita ar renkantis pigesnius preparatus, palaidas gyvenimo būdas lemia tai, kad vidutinė tajų transseksualų gyvenimo trukmė tėra 40 metų. O tie, kuriems pasiseka išgyventi ilgiau, po 50-ties atrodo pasibaisėtinai.

Tailandas, kaip ir Filipinai, Kuba, Brazilija, laikomas vyrų sekso turistų rojumi. Lankydamiesi Tailande, vakariečiai turistai jaučiasi pamaloninti merginų dėmesio, ne vienas jų leidžiasi sugundomas didesniam ar mažesniam nuotykiui, tačiau netrukus patiria tikrą šoką, sužinojęs, kad stulbinamai daili jo partnerė iš tikrųjų yra vyras. Kaip atskirti "Lady boy" nuo merginos?

  • Tajų moterų pėdos būna mažutės nuo 33 iki 37 dydžio. Net jei vyras patyrė ne vieną operaciją, siekdamas panešėti į moterį, pėdų mažinimo operacijos paprastai nedaromos.
  • "Adomo obuolys". Nors pastaruoju metu jau pasitaiko, kad jis šalinamas chirurgiškai, tačiau ši operacija itin brangi ir rizikinga, todėl dar atliekama labai retai.
  • Žemas balsas. Balso stygų plastinė operacija kainuoja labai brangiai.
  • Rankos vis dėlto atrodo vyriškai.
  • "Trikampė figūra" - platesni pečiai ir siauri klubai.
  • Nė vienas vyras neišmoksta pasitaisyti plaukų taip, kaip moteris.
  • Patį tiksliausią atsakymą galima gauti pažiūrėjus į dokumentus. Nors valstybė daugeliu aspektu labai liberali pasikeitusiems lytį, tačiau asmens dokumentuose įrašas apie lytį nekaičiamas jokiais atvejais.



Transvestitai ir transseksualai dažniausia dirba aptarnavimo ir prekybos sferoje. Kaip ir visi žmonės, jie stengiasi gyventi normalų gyvenimą, kuria šeimas. Vienintelė išimtis - jiems neleidžiama užimti postų valstybės tarnyboje. Nemažai transvestitų pajamas gauna iš sekso industrijos. Neoficialiais duomenimis, net 20-25 procentai Tailando prostitučių - “katojai”.

Patajoje ir Bankoke yra keletas teatrų, kur galima stebėti transvestitų pasirodymus. Patajoje - Tiffany Show ir Alkazar, Bankoke -Siam Niramit. Tai nepaprastai spalvingi, efektingi vaidinimai, nuostabūs kostiumai, muzikos, šviesos ir jokio ištvirkimo. Pasirodymus galima stebėti net ir su vaikais. Patajoje kasmet vyksta transseksualų grožio konkursai - Miss Tiffany.

Nors Tailandas - konservatyvios pasaulėžiūros šalis, kurioje prostitucija oficialiai draudžiama, į tuo užsiimančius žmones žiūrima tolerantiškai. Budizmą išpažįstantys tajai supranta, kad tai tiesiog karma.