Spec. pasiūlymai
Nėra
Reklama
#
#
#
Facebook

Transportas

Oro transportas
Tailande yra 15 oro uostų, todėl tai greičiausias būdas nukeliauti iš vienos vietovės į kitą. Pigių skrydžių bendrovės siūlo bilietus po 150-250 Lt, akcijų metu galima rasti ir dar pigiau.
Keletas vietinius  skrydžius vykdančių aviakompanijų: Thai Airways, Air Asia, Bangkok Airways, Nok Air, PB Air.
 http://www.domesticflightsthailand.com/


Autobusai
Autobusais galite pasiekti bet kurį Tailando kampelį. Tai pigiausias susisiekimo būdas, todėl jie dažnai perpildyti vietinių, be oro kondicionierių, kelionės varginančios. Miesto autobusai be langų. Privačių kompanijų autobusai naujesni, turi oro kondicionierius. Taip pat yra V.I.P. autobusai, kurie dažnai būna  2  aukštų, patogūs. Jais paprastai siūloma keliauti ilgesnius maršrutus. Bankoko maršrutinių autobusų bilietų kainos svyruoja nuo 3 iki 25 B (0,25-2 Lt).
 http://www.bmta.co.th/en/


Mikroautobusai
Kiekvienoje turizmo agentūroje galite įsigyti privačių mikroautobusų bilietus. Mikroautobusai nauji, patogūs, turi oro kondicionierius, kelionė trunka trumpiau nei autobusu, bet tik vietos kojoms nebus tiek daug kaip autobuse. Jei keliaujate su didesne grupe galite užsisakyti  sau  atskirą  mikroautobusą. Mikroautobusas iš Bankoko iki Patajos neturėtų kainuoti daugiau nei 2000 B (~167 Lt).  Mikroautobusų nuomos kaina apie 1,5 karto didesnė nei taksi automobilio.Automobiliai
Automobilių nuomos punktų galite rasti visuose miestuose, tačiau nerekomenduojama nuomotis turistams  - eismas priešinga  puse, vairuojama chaotiškai, neįpratusiam pavojinga. Todėl jei vis dėlto nuspręsite nuomotis - tai rinkitės mažesniuose miesteliuose, kurortuose. Svarbu žinoti, kad draudžiama atidaryti automobilio dureles neįsitikinus, kad neatvažiuoja  motoroleris ar kita transporto priemonė. Tokiu atveju automobilio vairuotojas atsakingas už visus nuostolius. Tailande motorolerių vairuotojai teisėtai gali važiuoti tarp automobilių, takais ar šaligatvio bortais.  Jei pažeistumėte taisykles ir sustabdytų policija, visada turėkite pasiruošę pvz. 300 B (~25 Lt) peleninėje ar kitoje nematomoje pro langus vietoje,  kad policininkas pastebėtų. Būkite mandagūs. Greičiausiai jums pavyks išvengti oficialios nuobaudos už pažeidimą.Taksi
Taksi paslaugos teikiamos visuose vietovėse. Bankoke daugybė naujų spalvotų Toyota markės taksi automobilių. Ant daugelio jų parašyta "Taxi meter" - vadinasi  jie turi skaitliuką. Tačiau stovintys vairuotojai paprastai nesutinka jo įjungti, reikia tartis  dėl fiksuotos kainos. O ji paprastai 3-10 kartų didesnė nei su skaitliuku. Todėl stabdykite  važiuojantį taksi,  parodykite, kad įjungtų  skaitliuką  ir sakykite kur nuvežti. Įsėdimas ir pirmas kilometras - 35 batai (~3 Lt), toliau po 5 batus (~0,45 Lt) už kilometrą.  Tad Bankoko centrinėje dalyje neturite sumokėti daugiau nei 100 batų (~9 Lt). Kituose miestuose paprastai taksi kainos fiksuotos,  dėl jų reikia tartis iš anksto bei derėtis. Stabdydami  taksi ar kitą transporto priemonę visada  laikykite delnus nuleidę žemyn. Nykščio iškėlimas į  viršų ar  kitas gestas bus laikomas nepagarba ir vietiniai  vairuotojai gali tiesiog  nestoti.

Tuk Tuk'ai
Tai triratės transporto priemonės. Jų pilna visame Bankoke. Vienu metu juo gali važiuoti iki 2-3 žmonių. Kelionė kainuos brangiau bei nauju taxi automobiliu. Bet bent kartą  būtinai turite išbnadyti. Nepamirškite derėtis dėl kainos!!! Saugokitės siūlančių pavežti  už 20 batų (~1,5 Lt). Jie jus nuveš po savo draugų parduotuves, kuriose kainos labai užkeltos. Už tai Tuk Tuk'o vairuotojai  gauna kuponus, kuriuos vėliau iškeičia į kurą. Tad visada klauskite "no shopping?". Priešingu atveju rizikuojate tuščiai praleisti keletą  valandų.

Motoroleriai
Tailande visiškai nereikia motociklo vairuotojo pažymėjimo su "A" kategorija, jei norite išsinuomoti galingą (125cc ar 150cc) motorolerį. Nuomos kaina parai  apie 150-250 batų (~12-20 Lt). Dar jums kainuos kuras apie 30 batų (~2,5 Lt) už litrą.  Tad įsipylę pora litrų galite per dieną  nemažai  pamatyti. Tai labai  populiari  transporto priemonė. Kai  kuriuose Tailando  miestuose, pvz.Patajoje, griežtai kontroliuojama ar motoroleriais  važinėjantys asmenys dėvi šalmus. Jei sustabdytų policija, jums grėstų 500 B (~42 Lt) bauda. Būkite  mandagūs, turėkite pasiruošę 100 B (~8 Lt) kupiūrą ir jums greičiausiai pavyks susitarti. Tačiau rekomenduojame dėvėti šalmus dėl jūsų pačių  saugumo,  ypač jei nesate patyręs  motorolerio vairuotojas.


Dviračiai
Ne tokia populiari priemonė kaip motoroleris, bet irgi galima rasti kur išsinuomoti. Dviračio nuoma  parai kainuoja  apie 100-150 batų (9-12 Lt).

Traukiniai
Tailandas turi puikiai  išvystytą susisiekimą traukiniais. Viso virš 4600 km linijų, 4 pagrindinės linijos - šiaurę, rytus, pietus bei šiaurės rytus. Galite pasirinkti vagono  klasę, sėdimą, miegamą be arba su oro kondicionieriumi. Tai pats patogiausias  būdas keliaujant ilgus maršrutus.
 http://www.railway.co.th/english/index.asp


Vandens transportas
Norėdami patekti į vieną ar kitą salą turėsite pasirinkti keltą, laivą ar greitaeigį katerį. Priklauso nuo vietovės, atstumo.  Bilietus galite įsigyti vietinėse turizmo agentūrose. Bankoke populiarus maršrutinis vandens taxi, kuris plaukia kas 20 minučių ir už 15-30 batų (~1,2-2,5 Lt) galėsite plaukti iki norimos prieplaukos.
 http://www.chaophrayaexpressboat.com/en/home/